nasichrti.webgarden.cz

vipeti Sony & Sam, greyhound Edwin

CO SE U NÁS DĚJE...(2008, 2007)

po třech týdnech fixace jsme absolvovali kontrolní RTG, které ukázalo, že se vše zatím hojí tak jak má.... Musíme to vydržet ještě minimálně 14 dní či 3 týdny s dlahou a pak další měsíc v klidovém režimu.

Aby toho nebylo málo, Sam si při běhu natáhl sval na zadní nožce, takže kulhá a nebo skáče po třech...
Naše účast na Moravskoslezském coursingu a Seillině Memoriálu je tedy víc než ohrožená...

Shellby a Shadow jsou již v nových domovech. Přejeme jim hodně štěstí!

V sobotu ráno jsme se vydali na tréning do Lednice. Počasí nám přálo, bylo krásně a opět jsme se setkali s Hankou Hankou :-) a jejich slečnami a také s p. Biskupskou, Quidem a Baldym.

Kluci byli k neudržení, coursingové zkušenosti jim stačily na to, aby pochopili co je čeká a hlasitě se dožadovali běhu :-)

Cestou jsme přemýšleli o Edwinkovi a možnosti ho nechat taky proběhnout. Zhodnotili jsme, že fyzicky je na tom dobře, pohybu a hlavně běhu mu dopřáváme dostatečně, ale nevěděli jsme jak bude na prostředí reagovat psychicky. Občas se stane, že mu větší počet lidí a psů nedělá zrovna dobře a on nám naznačuje, že by rád zpět do auta… Když po příjezdu Edwin z auta vyskočil, hned věděl kde je, vrtěl ocáskem, radostně poskakoval jako kozlík a pozoroval dění na dráze s velkou chutí zapojit se. Sám nám dal na jevo, že by běžet chtěl a tak bylo rozhodnuto.

Kluci si odběhli v prvním kole rovinku, lehce nespokojení s délkou trati :-), ale šťastní že už na ně přišla řada a že „ji“ konečně chytili a zakousli.
Rovinku si měl zaběhnout i Edwin, ale nakonec nás organizátoři přesvědčili, že je rovinka pro greje příliš krátká a tak Edwin profesionálně vystartoval z boxu svůj první sóloběh na „českém oválu".

Bohužel ho nedoběhl... Viděli jsme jak v půlce trati špatně šlápl a nemohl běžet dál. Když jsme k němu přiběhli, začal vrtět ocáskem, ale na nožku šlápnout nemohl a na tlapce i kloubu už byl výrazný otok… Ihned nám byla poskytnuta první pomoc - bandáž a chlazení, cestou jsme nakoupili pytlíky s mraženou zeleninou na další ledové obklady a ujížděli domů…

Nebyl to dobrý nápad, to už víme. Především proto, že grej (trénovaný pouze na písku) a travnatý povrch není nejvhodnější kombinace... Asi jsme se nechali ovlivnit momentálními projevy Edwina, shlédnutím běhů "domácích" grejů a taky tím, že se Edwin za dobu co ho máme dostal do kondice, poznal a zvykl si na různé přírodní povrchy při pohybu a běhu v přírodě a naučil se terén "číst", což byl na začátku obrovský problém.... Samozřejmě víme, že podobný úraz se může stát kdykoliv a kdekoliv, ale možnost riziko eliminovat existuje...

 

 

Za foto, které pochází z galerie KCHDCH Lednice - http://www.chrtilednice.cz/zobraz-fotogalerii.html?id=25 Děkujeme!

zážitky z našeho prvního tréningu v Radslavicích vyšly v časopise MSC "Tlapky v trapu" :-)
Náš článeček je na str. 47 :-)

Všem návštěvníkům našich stránek přejeme
VESELÉ VELIKONOCE !


* na zakázku vyrobené vajíčko pro Toma (páníček) se jim moc povedlo :-)

20. 2. 2008
"naše" Gábinka slaví své 1. narozeniny!!!
fota z naší první společné procházky...

pro nás den s velkým "D" a nebo že by s "C"? :-)

Zůčastnili jsme se prvního tréningu, který pořádalo sdružení MSC.
O názvu akce "Sněhový coursing" jsme vzhledem k počasí uplynulých dnů vesele vtipkovali, ovšem sobotní probuzení nás zbavilo iluzí o téměř jarní sobotě a uvedlo do reality - venku plno sněhu a teplota pod bodem mrazu...

Dráhu jsme našli bez problémů a dorazili bez většího zpoždění, které jsme díky nečekané kalamitě a naší „službě“ předpokládali. Když jsme se hrnuli ze schodů v plné polní, s hrůzou jsme zjistili, že jsme to my v seznamu nájemníků, kdo má za úkol následky kalamity odstranit.
Na Přerovsku sice moc sněhu nebylo, za to teplota byla ještě o pár stupňů níže než v Šumperku a foukal ledový vítr. Mraky už cestou vystřídalo sluníčko a azurová obloha, která ještě víc umocňovala mrazivé počasí.

Využili jsme možnosti přihlásit se na "baby dráhu" pro miminka a začátečníky, kde jsme se seznámili se střapcem příjemným a nenáročným způsobem.
Čekali nás čtyři kola běhů. Účelem prvního kola bylo vzbuzení zájmu o návnadu a tak se běžela pouze rovinka. Šli jsme to zkusit se Samem jako první. Když jsme si rovinku "natáhli", ukázala jsem Samovi střapec, položila jej na zem, odepla vodítko a mávla na hodnou a ochotnou paní u navijáku na znamení, že jsme "ready". Nikdo z nás netušil, jak to pejskům půjde, jak dlouho jim potrvá, než pochopí o čem coursing je a jestli je bude bavit.... Sam nezaváhal ani na vteřinu, vystřelil za střapcem a v cíli profesionálně zakousl :-) Jeho nadšení mě moc potěšilo. Vystřídali nás Tom a Sony, který běžel se stejným zájmem a vůbec nevadilo, že se v cíli nehybným střapcem nehodlal zabývat :-)

Naše kluky pak vystřídaly kamarádky vipetky Záhirka s Gábinkou (www.nerizenestrely.estranky.cz), které jako dostihové vipetky předvedly naprosto profesionální výkon.
V druhém kole nás čekaly dvě kladky a dráha ve tvaru trojúhelníku. Celé naše družstvo předvedlo krásný start i běh, a zakousl se už i Sony…
Nejvíc zábavy a adrenalinu nám přinesly poslední dvě kola, ve kterých jsme si vyzkoušeli běhy v páru.

 

První tréning dopadl výborně a nad veškerá naše očekávání, organizace byla naprosto skvělá a lidičky v perfektní náladě i přes tu hroznou zimu...
Foťák jsme s sebou samozřejmě měli, ale bohužel každé vytažení ruky z rukavice znamenalo díky ledovému vichru téměř omrzliny, takže fotku nemáme ani jednu :-)

Našli se však i odolní jedinci, kteří akci zdokumentovali a na stránkách MSC je několik fotogalerií -
http://www.mscoursing.com/

Na jedné z fotek jsme se dokonce našli :-) ikdyž nezachycuje naše coursingové umění ale "pouze" tři zmrzlé osoby a čtyři vipety kráčející na dráhu :-) Se svolením autorky ji zde zveřejňujeme, společně s odkazem na celou její krásnou fotogalerii - http://alicek.rajce.idnes.cz/Radslavice_coursing_16.2.2008/#album
Děkujeme :-)

1  
2  
3  
 
nasichrti.webgarden.cz