nasichrti.webgarden.cz

vipeti Sony & Sam, greyhound Edwin

CO SE U NÁS DĚJE...(2008, 2007)

sněhový coursing Radslavice u Přerova/únor 2008

pro nás den s velkým "D" a nebo že by s "C"? :-)

Zůčastnili jsme se prvního tréningu, který pořádalo sdružení MSC.
O názvu akce "Sněhový coursing" jsme vzhledem k počasí uplynulých dnů vesele vtipkovali, ovšem sobotní probuzení nás zbavilo iluzí o téměř jarní sobotě a uvedlo do reality - venku plno sněhu a teplota pod bodem mrazu...

Dráhu jsme našli bez problémů a dorazili bez většího zpoždění, které jsme díky nečekané kalamitě a naší „službě“ předpokládali. Když jsme se hrnuli ze schodů v plné polní, s hrůzou jsme zjistili, že jsme to my v seznamu nájemníků, kdo má za úkol následky kalamity odstranit.
Na Přerovsku sice moc sněhu nebylo, za to teplota byla ještě o pár stupňů níže než v Šumperku a foukal ledový vítr. Mraky už cestou vystřídalo sluníčko a azurová obloha, která ještě víc umocňovala mrazivé počasí.

Využili jsme možnosti přihlásit se na "baby dráhu" pro miminka a začátečníky, kde jsme se seznámili se střapcem příjemným a nenáročným způsobem.
Čekali nás čtyři kola běhů. Účelem prvního kola bylo vzbuzení zájmu o návnadu a tak se běžela pouze rovinka. Šli jsme to zkusit se Samem jako první. Když jsme si rovinku "natáhli", ukázala jsem Samovi střapec, položila jej na zem, odepla vodítko a mávla na hodnou a ochotnou paní u navijáku na znamení, že jsme "ready". Nikdo z nás netušil, jak to pejskům půjde, jak dlouho jim potrvá, než pochopí o čem coursing je a jestli je bude bavit.... Sam nezaváhal ani na vteřinu, vystřelil za střapcem a v cíli profesionálně zakousl :-) Jeho nadšení mě moc potěšilo. Vystřídali nás Tom a Sony, který běžel se stejným zájmem a vůbec nevadilo, že se v cíli nehybným střapcem nehodlal zabývat :-)

Naše kluky pak vystřídaly kamarádky vipetky Záhirka s Gábinkou (www.nerizenestrely.estranky.cz), které jako dostihové vipetky předvedly naprosto profesionální výkon.
V druhém kole nás čekaly dvě kladky a dráha ve tvaru trojúhelníku. Celé naše družstvo předvedlo krásný start i běh, a zakousl se už i Sony…
Nejvíc zábavy a adrenalinu nám přinesly poslední dvě kola, ve kterých jsme si vyzkoušeli běhy v páru.

 

První tréning dopadl výborně a nad veškerá naše očekávání, organizace byla naprosto skvělá a lidičky v perfektní náladě i přes tu hroznou zimu...
Foťák jsme s sebou samozřejmě měli, ale bohužel každé vytažení ruky z rukavice znamenalo díky ledovému vichru téměř omrzliny, takže fotku nemáme ani jednu :-)

Našli se však i odolní jedinci, kteří akci zdokumentovali a na stránkách MSC je několik fotogalerií -
http://www.mscoursing.com/

Na jedné z fotek jsme se dokonce našli :-) ikdyž nezachycuje naše coursingové umění ale "pouze" tři zmrzlé osoby a čtyři vipety kráčející na dráhu :-) Se svolením autorky ji zde zveřejňujeme, společně s odkazem na celou její krásnou fotogalerii - http://alicek.rajce.idnes.cz/Radslavice_coursing_16.2.2008/#album
Děkujeme :-)

 
nasichrti.webgarden.cz