nasichrti.webgarden.cz

vipeti Sony & Sam, greyhound Edwin

CO SE U NÁS DĚJE...(2008, 2007)

tréning Lednice/květen 2008

V sobotu ráno jsme se vydali na tréning do Lednice. Počasí nám přálo, bylo krásně a opět jsme se setkali s Hankou Hankou :-) a jejich slečnami a také s p. Biskupskou, Quidem a Baldym.

Kluci byli k neudržení, coursingové zkušenosti jim stačily na to, aby pochopili co je čeká a hlasitě se dožadovali běhu :-)

Cestou jsme přemýšleli o Edwinkovi a možnosti ho nechat taky proběhnout. Zhodnotili jsme, že fyzicky je na tom dobře, pohybu a hlavně běhu mu dopřáváme dostatečně, ale nevěděli jsme jak bude na prostředí reagovat psychicky. Občas se stane, že mu větší počet lidí a psů nedělá zrovna dobře a on nám naznačuje, že by rád zpět do auta… Když po příjezdu Edwin z auta vyskočil, hned věděl kde je, vrtěl ocáskem, radostně poskakoval jako kozlík a pozoroval dění na dráze s velkou chutí zapojit se. Sám nám dal na jevo, že by běžet chtěl a tak bylo rozhodnuto.

Kluci si odběhli v prvním kole rovinku, lehce nespokojení s délkou trati :-), ale šťastní že už na ně přišla řada a že „ji“ konečně chytili a zakousli.
Rovinku si měl zaběhnout i Edwin, ale nakonec nás organizátoři přesvědčili, že je rovinka pro greje příliš krátká a tak Edwin profesionálně vystartoval z boxu svůj první sóloběh na „českém oválu".

Bohužel ho nedoběhl... Viděli jsme jak v půlce trati špatně šlápl a nemohl běžet dál. Když jsme k němu přiběhli, začal vrtět ocáskem, ale na nožku šlápnout nemohl a na tlapce i kloubu už byl výrazný otok… Ihned nám byla poskytnuta první pomoc - bandáž a chlazení, cestou jsme nakoupili pytlíky s mraženou zeleninou na další ledové obklady a ujížděli domů…

Nebyl to dobrý nápad, to už víme. Především proto, že grej (trénovaný pouze na písku) a travnatý povrch není nejvhodnější kombinace... Asi jsme se nechali ovlivnit momentálními projevy Edwina, shlédnutím běhů "domácích" grejů a taky tím, že se Edwin za dobu co ho máme dostal do kondice, poznal a zvykl si na různé přírodní povrchy při pohybu a běhu v přírodě a naučil se terén "číst", což byl na začátku obrovský problém.... Samozřejmě víme, že podobný úraz se může stát kdykoliv a kdekoliv, ale možnost riziko eliminovat existuje...

 

 

Za foto, které pochází z galerie KCHDCH Lednice - http://www.chrtilednice.cz/zobraz-fotogalerii.html?id=25 Děkujeme!

 
nasichrti.webgarden.cz